Powered By Blogger

wtorek, 8 lutego 2011

Rok Królika

Miesiąc później niż reszta świata,ale za to z gigantyczną pompą,przywitali Nowy Rok mieszkańcy Chin.Świętowanie zaczęło się 3 lutego i trwało ponad tydzień.Najhuczniej było w Pekinie,ale uroczyste porady i barwne korowody zorganizowano w każdym większym mieście tego kraju.A jako że ten rok będzie rokiem Królika,ulice zostały zalane wielkimi królikami,za króliki przebrało się też wielu uczestników noworocznych imprez.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz